لوگو آب لوله آرا سپاهان لوله پلی اتیلن

جست و جو در سایت

مطالب مرتبط

پلی اتیلن چیست و چه کاربردی دارد؟

پلی اتیلن

پلی اتیلن چیست؟

پلی اتیلن که با نام پلی اتن نیز شناخته می شود، یکی از رایج ترین پلاستیک های مورد استفاده در جهان است. پلی اتیلن ها معمولاً ساختاری خطی دارند و به عنوان پلیمرهای افزودنی شناخته می شوند و همچنین می توان آن را در زمان های مختلف به مایع ذوب کرد و دوباره به جامد تبدیل کرد. کاربرد اصلی این پلیمرهای مصنوعی در بسته بندی است. این مواد اغلب برای ساخت کیسه های پلاستیکی، بطری ها، فیلم های پلاستیکی، ظروف و ژئوممبران استفاده می شود. شایان ذکر است که سالانه بیش از 100 میلیون تن پلی اتین برای مقاصد تجاری و صنعتی تولید می شود. باید این نکته را گفت که پلی اتیلن زیست تخریب پذیر نیست، اما قابل بازیافت است. قیمت لوله پلی اتیلن

پلی اتیلن چیست آب لوله آرا سپاهان

تاریخچه

پلی اتیلن کم چگالی اولین بار در سال 1933 در انگلستان توسطImperial Chemical Industries Ltd. (ICI) طی مطالعاتی در مورد اثرات فشارهای بسیار بالا بر پلیمریزاسیون آن به وجود آمد. این شرکت در سال 1937 این حق اختراع را در مورد فرآیند خود ثبت کرد و در سال 1939 تولید تجاری آن را آغاز کرد. این محصول، اولین بار در طول جنگ جهانی دوم به عنوان عایق برای کابل های رادار استفاده شد. از آن زمان، دانشمندان با استفاده از کاتالیزورهای مختلف و روش های پلیمریزاسیون، پلی اتیلن با خواص و ساختارهای مختلف تولید کردند. LLDPE، برای مثال، توسط شرکت فیلیپس پترولیوم در سال 1968 معرفی شد.

انواع رایج پلی اتیلن (PE)

بسته به چگالی و انشعاب آن، گریدهای مختلف پلی اتیلن می توانند عملکرد بسیار متفاوتی با یکدیگر داشته باشند.
بنابراین نمرات PE به شرح زیر طبقه بندی می شوند.

نسخه های شاخه ای

 • پلی اتیلن کم چگالی (LDPE)
 • پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE)

نسخه های خطی

 • پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE)
 • پلی اتیلن با وزن مولکولی فوق العاده بالا (UHMWPE)
 • پلی اتیلن متقاطع (PEX یا XLPE)

علاوه بر این، PE در انواع دیگر نیز موجود است، مانند:

 • پلی اتیلن با چگالی متوسط ​​(MDPE)
 • پلی اتیلن بسیار کم چگالی (ULDPE)
 • پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا (HMWPE)
 • پلی اتیلن متالوسن (mPE)
 • پلی اتیلن کلر (CPE)

تفاوت بین پلی پروپیلن و پلی اتیلن

پلی اتیلن و پلی پروپیلن پلاستیک هایی هستند که از پلیمرها تشکیل شده اند. بیشتر پلیمرها ممکن است به اجزای مجزا تقسیم شوند که به عنوان بلوک های سازنده پلیمر عمل می کنند. این واحدها مونومر هستند. واحد مونومر پلی اتیلن، اتیلن است در حالی که واحد مونومر پلی پروپیلن، پروپیلن است. تمایز اولیه بین پلی اتیلن و پلی پروپیلن این است که پلی اتیلن با پلیمریزاسیون واحدهای مونومر اتیلن تولید می شود، در حالی که پلی پروپیلن با پلیمریزاسیون واحدهای مونومر پروپیلن تولید می شود.

بهترین پلیمر بین پلی اتیلن و پروپیلن کدام است؟

پلاستیک های پلی اتیلن و پروپیلن مزایای قابل مقایسه ای دارند. علاوه بر انعطاف پذیری، نسبت به ضربه نیز مقاوم هستند، به این معنی که استحکام در هنگام استفاده از این پلیمرها نگران کننده نیست. علاوه بر این، هر دو پلیمر مقاوم در برابر حرارت هستند و حداقل سمی بودن را برای افراد دارند. در صورت استفاده از پلاستیک برای ظروف غذا و نوشیدنی، سمی بودن کم آنها یکی دیگر از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در نهایت، هر یک از این پلاستیک‌ها قابل بازیافت هستند، که ممکن است برای کسب‌وکارهای آگاه از محیط‌زیست که درگیر در تولید بسیاری از چیزهای موقت، مانند ظروف غذا و علائم، سودمند باشد. چندین مزیت برای استفاده از این مواد پلاستیکی وجود دارد که شرکت ها باید قبل از انتخاب نهایی در نظر گرفته شوند.

فرمول کلی

فرمول کلی این مواد را می توان به صورت (C 2 H 4 ) n نوشت . بیشتر انواع آن ترموپلاستیک هستند (می توان آنها را با حرارت دادن دوباره قالب زد). با این حال، برخی از پلاستیک ها از این نوع اصلاح شده خاصیت ترموست را از خود نشان می دهند. نمونه ای از چنین کلاسی از پلی اتیلن، پلی اتیلن متقاطع (اغلب به اختصار PEX) است.

خواص و مشخصات

نوع ملک جزئیات
نام علمی پلی اتیلن (PE)
کد شناسایی رزین 2 (HDPE)، 4 (LDPE)، 1 (PET)
فرمول شیمیایی (C 2 H 4 ) n
استحکام کششی 1000 PSI (LDPE)، 2900 PSI (HDPE)
ثابت دی الکتریک 2.25 در 20 o C
وزن خالص 0.92 (LDPE)، 0.95 (HDPE)
دمای ذوب 110 o C (LDPE)، 130 o C (HDPE)
استحکام در برابر خم شدن 800 PSI (LDPE)، 3000 PSI (HDPE)
حداکثر دمای استفاده مداوم 65 درجه سانتیگراد
نرخ کوچک کردن 0.02 – 0.05 اینچ
استحکام ضربه ایزد 1064 J/m (LDPE)، 150 J/m (HDPE)
ازدیاد طول در نقطه شکستن 150٪ (HDPE)، 400٪ (LDPE)
سختی راکول M10 (LDPE)، M65 (HDPE)
نسبت پواسون (v) 0.46 (HDPE)
دمای خمش حرارتی 85 o C در 67 PSI
دمای قالب تزریق (معمولی) 21 o C تا 66 o C
شیمیایی سطح مقاومت
اسید (غلیظ) خوب
اسید (رقیق) خوب
الکل خوب
مواد قلیایی خوب
هیدروکربن های معطر ضعیف
گریس ها و روغن ها ضعیف/متوسط
هیدروکربن های هالوژنه ضعیف
هالوژن ها ضعیف
کتون ها متوسط ​​/ ضعیف

طبقه بندی پلی اتیلن

اگر سعی کنید دو نوع پلیمر پلی اتیلن را از هم جدا کنید: یک کیسه نان پلاستیکی و یک کیسه خواربار فروشی (مانند رول های فیلم نازک در قسمت تولید)، دو نوع اصلی پلی اتیلن را کشف خواهید کرد: پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE). کیسه نان قبل از اینکه در یک یا چند جهت پاره شود، کشش زیادی خواهد داشت. کیسه چروک قوی تر، نازک تر است و به خوبی کشیده نمی شود، در عوض در یک جهت در یک جهت تقسیم می شود. شما در واقع می توانید جهت رشته های مولکولی را در هر نمونه از این طریق تجسم کنید. لوله پلی اتیلن فشار قوی

این به این دلیل است که LDPE دارای زنجیره های پلیمری منشعب و شل است که هنگام کشیده شدن به صورت تار در هم می پیچد و HDPE دارای بسته بندی خطی بدون شاخه و محکم است.زنجیرهایی که با شدت بیشتری در ردیف قرار می گیرند، در حالی که در امتداد خط شکسته می شوند.

پلی اتیلن (چگالی بالا) HDPE

دو نوع عمده پلی‌اتیلن در بخش فیلم‌ها و بسته‌بندی انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود، LDPE (چگالی کم) که عموماً برای سینی‌ها و فیلم‌های سنگین‌تر مانند کیسه‌ها و گونی‌های با عمر طولانی، تونل‌های پلی، ورق‌های محافظ، کیسه‌های مواد غذایی و غیره و HDPE استفاده می‌شود. (تراکم بالا) که برای اکثر کیسه های حامل گیج نازک، کیسه های محصولات تازه و برخی بطری ها و درپوش ها استفاده می شود.

با تغییر فرمول و گیج پلی اتیلن، تولید کننده/مبدل می تواند مقاومت در برابر ضربه و پارگی را تنظیم کند. پلی اتیلن را می توان بازیافت کرد و بسیاری از کیسه های زباله، فیلم های کشاورزی و محصولات با عمر طولانی مانند نیمکت های پارک، بولاردها و سطل های زباله از پلی اتیلن بازیافتی استفاده می کنند. پلی اتیلن به دلیل ارزش حرارتی بالا، بازیابی انرژی عالی را از طریق سوزاندن تمیز ارائه می دهد.

HDPE

پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) از زنجیرهای خطی و نسبتاً بدون انشعاب ساخته شده است.HDPE را می توان به صورت یک لایه نازک با حسی ترد و چروک که در یک جهت قوی است، بغلطاند. همچنین می توان آن را در ظروف بادوام مانند بطری ها و لوله ها اکسترود کرد.

 

زنجیره‌های پلیمری خطی در HDPE مانند یک توده منظم از کنده‌های برش‌نخورده در ساختاری که ساختار کریستالی نامیده می‌شود، مرتب می‌شوند. مولکول ها در ساختار HDPE به قدری نزدیک هستند که نیروهای بین مولکولی با فواصل کوتاه (بین مولکول ها) آنها را به هم نگه می دارند، شبیه به دو تکه پارچه ایستا که چسبیده اند. این ساختار خطی HDPE را قوی‌تر، متراکم‌تر و فیبری‌تر از LDPE می‌کند، در حالی که انعطاف‌پذیری کمتری دارد یا در برابر سوراخ شدن مقاوم است.

آماده سازی HDPE

HDPE در فرآیند پلیمریزاسیون متفاوت از LDPE، با استفاده از کاتالیزور تحت فشار شدید کمتر تولید می شود. این هزینه کمتر از تولید LDPE است. کاتالیزورها اتیلن را به انتهای یک زنجیره پلیمری در حال رشد بدون حمله به ستون فقرات در وسط اضافه می کنند. بنابراین این فرآیند زنجیره های بلند و نسبتاً بدون انشعاب را تشکیل می دهد که با چگالی بالا در کنار هم قرار می گیرند. رایج ترین فرآیند پلیمریزاسیون Zeigler-Natta است که از کاتالیزورهای تیتانیوم استفاده می کند. این فرآیند در دهه 1960 در ایالات متحده آمریکا، آلمان و ایتالیا توسعه یافت و گام مهمی در کاهش هزینه تولید پلاستیک بود. همچنین ممکن است از کاتالیزورهای اکسید کروم استفاده شود. این فرآیندهای کاتالیزوری 60 درصد از تولید پلی اتیلن را تشکیل می دهند.

لوله های HDPE به دلیل ویژگی بدون نشتی آن معروف هستند

بیایید ابتدا بدانیم که دو لوله HDPE واقعا چگونه به هم وصل شده اند. رایج ترین راه برای اتصال دو لوله HDPE از طریق “BUTT FUSION” است که به آن جوش لب به لب نیز گفته می شود. از مزایای بسیاری که فیوژن لب به لب دارد این است که وقتی با هم ذوب می شود، می تواند یک خط لوله یک تکه کاملا جوش داده شده را تشکیل دهد که به جریان آسان سیال کمک می کند و می تواند هر فشاری را تحمل کند. راه های دیگر الکتروفیوژن، جوش سوکت، جوش اکستروژن است اما رایج ترین آنها جوش لب به لب است. این روش اتصال دو لوله به یکدیگر هیچ گونه شانسی برای نشتی باقی نمی گذارد.

شرح فرآیند :

برای تولید HDPE کاتالیست، واسطه یکنواخت کننده و هیدروژن به راکتور شماره یک وارد می شوند تا اولین مرحله فرآیند پلیمریزاسیون اتفاق بیوفتد. پلی اتیلن

مرحله دوم و سوم پلیمریزاسیون تحت شرایط متفاوتی برای هرکدام از راکتورها انجام می شود. به راکتورهای 2 و 3 کاتالیست تزریق نمی شود و فقط اتیلن و بوتن و واسطه یکنواخت کننده به آنها بعنوان خوراک وارد می گردد. شرایط انجام واکنش در راکتورها به صورت متناوب به منظور رسیدن به خلوص بالای HDPE کنترل می شود. در آخر محلول دوغابی HDPE خارج شده از راکتور سوم به سانتریفیوژ (4) وارد می شود و پلیمر از واسط یکنواخت کننده جدا می گردد. پلیمری که حاوی هگزان باقی مانده از مراحل پیشین است در یک خشک کن بستر سیال (5) و بعد ازآن توسط تجهیزات پودر کننده اضافه های کاتالیست جدا می گردد.(7)

پودر بدست آمده توسط قسمت اکستروژن به شکل دانه های جامد پلیمر درآمده و به واحد بسته بندی و ذخیره ارسال می شوند.


به دنبال خرید لوله پلی اتیلن هستید؟ با ما تماس بگیرید…

LDPE

پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) در قدیمی ترین فرآیند پلیمریزاسیون پلی اتیلن که در دهه 1930 در بریتانیا توسعه یافت، تحت فشار بسیار بالا تولید می شود.

 

زنجیره های منشعب LDPE بیرون زده و مانع از قرار گرفتن ستون فقرات پلیمری می شود. این یک ساختار سست و بی شکل (ناسازمان) ایجاد می کند، مانند انبوهی از درختان صنوبر تازه بریده شده با شاخه های درهم. این ساختار مولکولی مهم است، زیرا خاصیت ارتجاعی، مقاومت در برابر پارگی و استحکام را در همه جهات فراهم می کند که برای مصرف کنندگان ارزشمند است.

آماده سازی LDPE

40 درصد از تمام پلیمرهای پلی اتیلن LDPE است. پلیمریزاسیون با فشار بالا به آغازگرهای رادیکالی نیاز دارد. رادیکال‌های آزاد، که موادی مبتنی بر اکسیژن با یک الکترون اضافی هستند، زنجیره را رشد می‌دهند و در مکان‌های تصادفی شاخه‌های جانبی بوته‌ای ایجاد می‌کنند. LDPE در لوله های فولادی داغ به نام اتوکلاو تحت فشار شدید هزاران اتمسفر ساخته می شود. این فرآیند در حدود یک دقیقه اتیلن را به پلیمر پلی اتیلن تبدیل می کند.

برنامه های کاربردی LDPE

LDPE کم هزینه و سبک در بسته بندی های ضد آب، کیسه های پلاستیکی، بسته بندی حباب دار، بطری های یکبار مصرف، تجهیزات دارویی مطابق با FDA و عایق های الکتریکی استفاده می شود.

فرایند تولید پلی اتیلن سبک خطی ( گرید LLDPE )

راکتور شماره (1) بمنظور اطمینان از اختلاط دمایی مناسب طراحی شده است.تحت شرایط کنترل شده و در دمای 75 تا 110 درجه سانتیگیراد فشار 20 بار  کاتالیستهای زیگلر ناتا و متالوسن از منبعی که کاتالیست کروم هم وجود دارد بصورت مستقیم به راکتور تزریق می شود.در این راکتور بستر سیال که بستر گازی آن شامل گازهای اتیلن،کومونومر،هیدروژن و نیتروژن ذرات پلیمر شروع به تولید شدن می نمایند.

فرایند تولید پلی اتیلن

ذراتی که به کیفیت مطلوب نرسیده باشند بوسیله گازی که سیکلون ها (2) جمع آوری کرده اند دوباره به راکتور وارد می شوند. این تکنولوژی که فقط منحصر به شرکت INEOS است باعث می شود که ذرات معیوب و بسیار ریز دوباره وارد چرخه واکنش نشوند و باعث اختلال در دستگاه های فرآیندی نگردند.

گازهایی که در فرآیند شرکت نکرده اند در مرحله (3) بوسیله مبدل حرارتی خنک شده، در مرحله (4) از هرگونه مایعی جداسازی می شوند، در قسمت (5) فشرده می شوند و سپس به راکتور مرحله (1) برگردانده می شوند. این چرخه تا رسیدن به محصول مطلوب ادامه پیدا می کند و در پایان محصول نهایی از راکتور خارج می گردد.

پلیمریزاسیون اتیلن

این روش اتصال شیمیایی بسیاری از واحدها (یا ”-mers”) به یکدیگر، مانند مهره هایی در یک گردنبند، پلیمریزاسیون نامیده می شود . ما با مونومر ، اتیلن، که از گاز طبیعی یا نفت فرآوری شده به دست می آید، شروع می کنیم و به پلیمر پلی اتیلن ختم می کنیم.

واکنش زنجیره ای

اتیلن دارای پیوند دوگانه بین دو کربن است. این پیوند دوگانه اتیلن را ناپایدار و آماده واکنش می کند. با فشار و حرارت کافی و افزودن رادیکال ها یا کاتالیزورها، پیوند دوگانه مونومر شکسته شده و به مونومر دیگری متصل می شود و پلیمر پلی اتیلن را در یک واکنش زنجیره ای رشد می دهد.

خواص فیزیکی و شیمیایی پلی اتیلن چیست؟

مشخصات فیزیکی

    • استحکام مکانیکی این ماده نسبت به سایر پلاستیک ها نسبتاً کمتر است. سختی این پلیمرها نیز نسبتاً کم است.
    • پلی اتیلن به عنوان ماده ایی بسیار انعطاف پذیر شناخته می شود. علاوه بر این، این پلاستیک دارای استحکام ضربه بسیار بالایی است.
    • این پلیمر مصنوعی هنگامی که تحت یک نیروی پایدار قرار می گیرد مقاومت قوی از خود نشان می دهد.
    • پلی اتیلن ها معمولاً بافت مومی دارند.
    • نقطه ذوب گریدهای تجاری پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و پلی اتیلن با چگالی متوسط ​​(MDPE) در محدوده 120 تا 180 درجه سانتیگراد قرار دارد.
    • نقطه ذوب پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) معمولاً در محدوده 105 تا 115 درجه سانتیگراد قرار دارد.
    • پلی اتیلن به عنوان عایق بسیار خوبی برای جریان الکتریکی شناخته شده است زیرا مقاومت بالایی در برابر انشعابات الکتریکی دارد.

خواص شیمیایی

پلی اتیلن از هیدروکربن های اشباع غیرقطبی با وزن مولکولی بسیار بالا تشکیل شده است. اعتقاد بر این است که به همین دلیل است که خواص شیمیایی این ماده کاملاً مشابه خواص پارافین است. می توان اشاره کرد که تک تک ماکرومولکول های این ماده از طریق پیوندهای کووالانسی به هم متصل نیستند. با این حال، این مولکول ها به دلیل ساختار مولکولی نسبتا متقارنشان متبلور می شوند. بنابراین این ماده را می توان به عنوان پلاستیک نیمه کریستالی در نظر گرفت. هر چه بلورینگی پلیمر بیشتر باشد، چگالی و پایداری شیمیایی آن بیشتر است.

آب لوله آرا سپاهان
آب لوله آرا سپاهان

کراس لینک چیست؟

این ماده متقاطع که اغلب به اختصار PEX یا XPE نامیده می شود، نوعی پلی اتیلن است که دارای ساختار شیمیایی متقاطع است. کاربرد اولیه این ماده شبکه ای در ساخت سیستم های لوله کشی و سیستم های گرمایش و سرمایش تابشی است. همچنین برای لوله کشی آب خانگی و به عنوان عایق برای کابل های برق فشار قوی استفاده می شود.

دمای ذوب پلی اتیلن

دمای ذوب پلی اتیلن چقدر است؟ بهتر بگوییم! آیا پلی اتیلن قابل ذوب شدن است؟

همانطور که قبلا گفتیم پلی اتیلن محبوب ترین پلاستیک در دنیا است. پلی اتیلن یک توده مومی سفید رنگ، مقاوم در برابر مواد شیمیایی، مقاوم در برابر سرما، با خاصیت عایق و ضربه گیر است که با حرارت دادن در دمای 80-120 درجه سانتی گراد نرم می شود. یکی از ویژگی‌های خوب ترموپلاستیک‌ها این است که می‌توان آن‌ها را تا نقطه ذوب حرارت داد، سپس آن را سرد کرد و مجدداً با کمترین تخریب آنرا گرم کرد. ترموپلاستیک ها مثل پلی اتیلن هیچوقت نمی سوزند بلکه به حالت مایع در می آیند که این امکان را فراهم میکند که به راحتی قالب‌گیری شده و سپس بازیافت شوند.

نکته:

دمای ذوب پلی اتیلن های LDPE تقریبا 105 تا 110 درجه سانتی گراد معادل 230 درجه فارنهایت می باشد. همچنین دمای ذوب پلی اتیلن خطی با چگالی کم که همان LLDPE نام دارد 122 درجه سانتی گراد است.

چگونه پلی اتیلن پلاستیک را پردازش کنیم؟

اشکال مختلف پلی اتیلن را می توان در فرآیندهایی مانند قالب گیری تزریقی، قالب گیری دمشی، اکستروژن و فرآیندهای مختلف ایجاد فیلم مانند تقویم کردن یا اکستروژن فیلم دمشی استفاده کرد.

 • پلی اتیلن با چگالی بالا را می توان به راحتی با قالب گیری تزریقی، اکستروژن (لوله ها، فیلم های دمشی و ریخته گری، کابل ها و غیره)، قالب گیری دمشی و روتومولدینگ پردازش کرد. به عنوان ماده ایده آل برای فرآیند قالب گیری تزریقی، عمدتاً برای تولید دسته ای و مداوم استفاده می شود.
 • متداول ترین تکنیک پردازشی که برای پلی اتیلن با چگالی کم استفاده می شود، اکستروژن (لوله ها، فیلم های دمشی و ریخته گری، کابل ها…) است. پلی اتیلن کم چگالی را می توان با قالب گیری تزریقی یا روتومولدینگ نیز پردازش کرد.

انواع آن

این ماده را می توان بر اساس چگالی پلاستیک و درجه انشعاب در ساختار آن به چند نوع مختلف طبقه بندی کرد. نوع انشعاب و میزان انشعاب تاثیر مستقیمی بر خواص مکانیکی پلاستیک دارد. بنابراین انواع خواص مکانیکی متفاوتی از خود نشان می دهند. برخی از انواع مهم پلی اتیلن در زیر ذکر شده است.

    • با ماژول بالا، همچنین به عنوان پلی اتیلنی با وزن مولکولی فوق العاده بالا (UHMWPE) شناخته می شود.
    • با وزن مولکولی بسیار کم (یا ULMWPE)
    • شبکه ای با چگالی بالا (HDXLPE)
    • با چگالی بالا (HDPE)
    • با وزن مولکولی بالا (HMWPE)
    • متقاطع (XLPE)
    • با چگالی متوسط ​​(MDPE)
    • کم چگالی (LDPE)
    • با چگالی کم خطی (LLDPE)
    • پلی اتیلن کلر (CPE)

موارد استفاده

    • مهمترین کاربرد آن در بسته بندی محصولات است. این پلاستیک اغلب برای تولید کیسه های پلاستیکی، فیلم های پلاستیکی، بطری ها، ژئوممبران ها و ظروف استفاده می شود.
    • این ماده همچنین در جعبه ها، سینی ها، کوزه هایی که شیر یا آب میوه را حمل می کنند و سایر محصولات بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.
    • این مواد با چگالی بالا در اسباب بازی ها، ظروف زباله، سینی های یخ و سایر وسایل خانه استفاده می شود. تطبیق پذیری این پلاستیک آن را برای طیف وسیعی از کاربردها ایده آل می کند.
   • ادامه…

    • HDPE همچنین در طناب، تورهای ماهیگیری، تورهای کشاورزی و پارچه های صنعتی استفاده می شود. استفاده از این پلاستیک در سیم کشی ها و کابل ها نیز غیرمعمول نیست.
    • پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE) به دلیل انعطاف پذیری بالا و هزینه کم به طور گسترده در تولید بطری های فشرده، کیسه های زباله، لمینیت ها و بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.
    • از LDPE در لوله ها و اتصالات نیز استفاده می شود. به دلیل جذب آب کم و همچنین به دلیل انعطاف پذیری برای چنین کاربردهایی ایده آل است.
    • همچنین برای پوشش کابل استفاده می شود زیرا عایق خوبی برای جریان الکتریکی است.

لوله پلی اتیلن آب لوله آرا سپاهان
لوله پلی اتیلن آب لوله آرا سپاهان

سوالات متداول

ترکیبات شیمیایی پلی اتیلن چیست؟

این ماده در درجه اول از مونومر اتیلن ساخته شده است. اتیلن یک ترکیب شیمیایی با فرمول C2 H4 است. این یک هیدروکربن گازی است که می تواند از طریق ترک اتان تولید شود. مولکول‌های اتیلن اساساً از دو واحد متیلن تشکیل شده‌اند که با پیوند دوگانه بین دو اتم کربن به یکدیگر متصل شده‌اند. این ساختار را می توان با فرمول CH2=CH2 نشان داد. این پیوند دوگانه را می توان با قرار دادن مولکول تحت تأثیر کاتالیزورهای پلیمریزاسیون شکست است.

آیا پلی اتیلن ایمن است؟

پلی اتیلن در صورتی سمی است که اجزای آن به نوشیدنی ها و محصولات نشت کند که می تواند سلامتی را به خطر بیندازد. پلی اتیلن ممکن است از طریق دستکاری های مختلف که در تولید پلاستیک بوجود می آید هم سمی باشد.

اثرات محصولات پلی اتیلنی بر سلامتی چیست؟

 • درماتیت خفیف

 • احساس سوزش در چشم

 • خشکی و سوزش در بینی و گلو

 • خارش و سوزش پوست

 • آسم

 • اختلالات هورمونی که ممکن است باعث مشکلات تولید مثل شود

پلی اتیلن در چه محصولاتی وجود دارد؟

پلی اتیلن را می توان در موارد زیر یافت:

 • بسته بندی غذا

 • لوله های به کار رفته در مصارف پزشکی

 • بطری و سطل

 • جليقه های ضد گلوله

 • کابل هایی با درجه کششی بالا

طبیعت بادوام آن همچنین پلی اتیلن را به یک عایق الکتریکی تبدیل می کند.

جایگزین های توصیه شده برای پلی اتیلن چیست؟

توصیه می کنیم از محصولات ساخته شده با شیشه، فولاد ضد زنگ یا چوب استفاده کنید. اینها مواد طبیعی هستند و هیچ تاثیر نامطلوبی بر هورمون ها ندارند. به علاوه، این مواد پایدارتر از استفاده از محصولات پلاستیکی هستند.

پلی اتیلن چیست لوله پلی اتیلن آب لوله آرا سپاهان

abloolearasepahan.com

شرکت آب لوله آرا سپاهان با بهره گیری از مواد درجه یک پلی اتیلن همیشه در این راستا پیشرو بوده و با شرکت در پروژه های بزرگ کشور و اضافه شدن به بخش صادرات لوله پلی اتیلن آب و گاز به این تحقق دست یافته است. به جرات میتوان گفت که شرکت تولید کننده آب لوله آرا سپاهان با داشتن کادری مجرب و کارآزموده امروزه توانسته جز بزرگترین تولیدکنندگان لوله پلی اتیلن درجه یک در ایران و خاورمیانه باشد.

 

تماس و خرید

جهت خرید و کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع لوله های پلی اتیلن با ما در تماس باشید…

۹ – ۹۵۰۲۶۱۰۷ – ۹۵۰۲۶۱۰۰ (۰۳۱) 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *