درباره ما / آب لوله آرا سپاهان

شرکت آب لوله آرا سپاهان

شرکت آب لوله آرا سپاهان

شرکت آب لوله آرا سپاهان که در حال حاضر در صنایع آب ،گاز، فاضلاب و سیستم انتقال سیالات صنعتی فعالیتهای خود را توسعه بخشیده است که باهمت جمعی از متخصصین کشور آغاز به کار نموده است این شرکت هم اکنون جزو بزرگترین شرکتهای تولیدی وفعال کشور در صنعت لوله پلی اتیلن و اتصالات پلیمری بوده و در سبد کالای خود محصولات متنوع به شرح ذیل را تقدیم سازمانها،نهادها ومصرف کنندگان نهایی این محصولات در جهت توسعه وآبادانی کشور می نماید .

لوله های پلی اتیلن
(آب و فاضلاب)

لوله های پلی اتیلن
(گازرسانی)

لوله های پلی اتیلن
(آبیاری قطره ای)

لوله های پلی اتیلن
(آب و فاضلاب)

شامل آبیاری، آبرسانی تحت فشار ،فاضلابی و… از سایز ۱۲ میلی متر الی ۶۳۰ میلی متر بااستفاده از مواد اولیه ی PE80و PE100 و فشارهای اسمی مجاز از ۲/۵ اتمسفر تا ۲۵اتمسفر تحت استاندارد ملی INSO14427 و استاندارد بین المللی ISO4427 و EN12201

 

لوله های پلی اتیلن
(گازرسانی)

از سایز ۲۵ الی ۲۲۵ و SDR11 و SDR13.6 تحت MPO بااستفاده از موادPE80و PE100 مطابق با استانداردهای ملی ۱۱۲۳۳ ، استاندارد شرکت ملی گاز ایرانIGS واستانداردبین المللی EN1555

لوله های پلی اتیلن
(آبیاری قطره ای)

لوله های پلی اتیلن سبک آبیاری قطره ای ۱۶میلی متری بااستفاده از مواد اولیه PE40 طبق استاندارد ملی ISIRI7607 در فشارهای مختلف از ۲ الی ۶ بار

شرکت آب لوله آرا سپاهان به دلیل کیفیت بالای محصولات خود وسابقه تولید این محصولات طی ۱۸ سال گذشته مفتخر به اخذ کلیه تأیید های سازمانهای مختلف در کشور از جمله سازمان ملی استاندارد ایران ،آبیاری تحت فشار ، شرکت ملی گاز ایران و…به شرح ذیل شده است:

اخذ گواهینامه استاندارد INSO14427 بر روی لوله های پلی اتیلنی سنگین ۱۲ الی ۶۳۰ میلی متر از سازمان ملی استاندارد ایران.
اخذ گواهینامه استاندارد ISIRI7607 بروی لوله های پلی اتیلن سبک ۱۶ الی ۳۲ میلی متر از سازمان ملی استاندارد ایران .
اخذ گواهینامه استاندارد ISIRI 11233 بروی لوله های پلی اتیلن سایز ۲۵ الی ۲۲۵ مورد مصرف در گازرسانی از سازمان استاندارد ملی ایران
اخذ مجوز تولید لوله های پلی اتیلن گازی از شرکت ملی گاز ایران طبق استاندارد IGS_MPL_014_1(2)
اخذ تأییدیه آبیاری تحت فشار با رتبه برتردر گروه A(حوزه فعالیت در کل کشور از معاونت آب وخاک وصنایع(دفتر توسعه سامانه های نوین آبیاری)

همچنین این شرکت در راستای عملکرد سیستمی خود اقدام به پیاده سازی واجرای سیستم های مدیریت کیفیت ،ایمنی،بهداشت، رضایت مشتریان به شرح ذیل نموده وامیدوار است با اتکاءبه عملکرد خود ، سیستمی پویا را بنیان نهاده وبه سمت تعالی سوق دهد.

سیستم مدیریت کیفیت ، تحت استاندارد ISO 9001:2015 از شرکت SGS سوییس

شرکت آب لوله آرا سپاهان در راستای اطمینان مشتریان حتی به لحاظ رسمی اقدام به ایجاد ضمانت نامه های اجرایی از جمله تضمین کیفیت محصول باضمانت نامه ۱۰ ساله از بیمه ایران بروی محصولات خود نموده است .

شرکت آب لوله آرا سپاهان
شرکت آب لوله آرا سپاهان

وجه تمایز شرکت آب لوله آرا سپاهان

لوله های پلی اتیلن سنگین تک لایه

درشرکت آب لوله آرا ، لوله های پلی اتیلن سنگین جهت استفاده در:

 • شبکه های آب آشامیدنی
 • شبکه های زهکشی
 • شبکه های آبرسانی شهری وروستایی
 • شبکه های آبیاری تحت فشار اعم از قطره ای وبارانی
 • پوشش کابلهای مخابراتی وفیبر نوری
 • سیستم مایعات وفاضلاب های صنعتی
 • سیستم مخصوص مایعات بسیار ساینده
 • وسایرموارد مشابه

در سایزهای ۱۶ الی ۶۳۰ میلیمتر وبر اساس استانداردهای ملی INSO14427 و ISO4427 و EN12201  در تمامی رده های فشاری مجاز وبا مواد اولیه مرغوب داخلی وخارجی PE80و PE100 تولید میشود .

شرکت آب لوله آرا سپاهان مفتخراست که از جمله معدود شرکتهایی است که توانایی تأمین محدوده وسیعی از درخواستها بروی سایزهای مختلف لوله را در اسرع وقت وباکیفیت عالی را دارد وبعنوان یکی از بزرگترینها در ایران شناخته شده ومورد تأیید میباشد.

ویژگیهای لوله های پلی اتیلن سنگین ساخت شرکت آب لوله آرا سپاهان باتوجه به استفاده از بهترین مواد اولیه وتکنولوژی تولید عبارت است از:

 • مقاومت درمقابل ضربه
 • مقاومت در مقابل فشارهای داخلی وخارجی درحد مجاز INSO14427
 • مقاومت درمقابل سرما وگرما تحت شرایط استانداردISO4427
 • مقاومت در مقابل مواد شیمیایی در شرایط مندرج در استاندارد ISO10358
 • مقاومت در مقابل خوردگی وپوسیدگی تحت شرایط استاندارد INOS14427
 • مقاومت در مقابل اشعه مخرب خورشیدی (UV)
 • مقاومت ذاتی در مقابل ارتعاشات ناشی از زمین لرزه
 • عدم رسوب گیری بدلیل صیقلی بودن سطح داخلی لوله
 • انعطاف پذیری عالی
 • نصب واجرای سریع به دلیل امکان استفاده از انواع روشهای اتصال وخاصیت الاستیسیته ای دراین نوع لوله
 • سهولت در حمل ونقل بدلیل وزن کم و توانایی حلقه نمودن لوله ها تا سایز ۱۱۰ میلیمتر
 • طول عمر مفید ۵۰ ساله طبق شرایط استاندارد
 • قابلیت استفاده در زمینهای ناهموار بدلیل انعطاف پذیری آن
 • قابلیت حک حرارتی مشخصات در راستای ماندگاری آن در طول عمر لوله

لوله های پلی اتیلن سبک

شرکت آب لوله آرا ، لوله های پلی اتیلن سبک خود را جهت استفاده در سیستم های آبیاری قطره ای تحت استاندارد isiri 7607 و استاندارد بین المللی  ISO 4427, EN 12201  با استفاده از بهترین مواد اولیه خود رنگ PE40 با قطرهای خارجی ۱۶-۱۲، ۲۰، ۲۵ و۳۲ در کلیه رده های فشاری مجاز طبق استانداردهای ملی و بین المللی تولید و عرضه می نماید.

لوله های پلی اتیلن سنگین(مورد مصرف در سیستم انتقال گاز شهری و روستایی)

در شرکت اب لوله آرا سپاهان ، لوله های پلی اتیلن سنگین با نوارهای زرد رنگ و تحت استانداردهای EN1555 و  استانداردهای ISIRI 11233 و استاندارد شرکت ملی گاز ایران IGS    برای استفاده در سیستم انتقال گاز تولید و عرضه می گردد.

این لوله که با SDR11و SDR13.6 تولید می شوند از بهترین مواد اولیه  مجاز معرفی شده توسط شرکت ملی گاز ایران تولید و تحت مجوز صادره از آن شرکت محترم به بازار انتقال گار ایران عرضه می گردد.

اتصالات فابریکیتد

شرکت آب لوله آرا سپاهان با توجه به نیاز انواع اتصال در لوله های پلی اتیلنی بخصوص در سایزهای بالاتر از ۱۲۵ و در رده های فشاری بالاتر از ۱۰ اتمسفر اقدام به راه اندازی خط تولید اتصالات فابریکیتد نموده و محصولات خود را تا سایز ۴۰۰ به صورت زانوهای چند تکه، سه راهی و چهارراهی تحت استاندارد۱۴۴۲۷ عرضه می دارد.

شرکت آب لوله آرا سپاهان علاوه بر تجهیز خطوط تولید خود به آخرین دستاوردهای طراحی در طراحی سیلندر مارپیچ، اقدام به تکمیل این خطوط با بروزترین امکانات کنترلی زیر نموده است:

سیستم کنترل وزنی هوشمند( گراویمتریک)

اصولاً خروجی اکسترودرها به دلایل متعدد از جملع مواد اولیه، شرایط محیطی، نوسانات برق، خطاهای اپراتوری و… دچار نوساناتی می شود که در صورت ثابت فرص کردن سرعت کشش در خط تولید ، این نوسانات به وزن واحد لوله منتقل شد و وزن واحد متر لوله و به تبع آن ضخامت لوله دچار تغییرات خواهد شد. لذا در شرکت آب لوله آرا سپاهان برای ایجاد ثبات در وزن واحد متر و یکسان بودن ضخامت در تمامی طول لوله های تولیدی از سیستم کنترل وزنی هوشمند استفاده شده است. بنابراین با وجود این سیستم مشتریان اطمینان خاطر پیدا می کنند که در لحظه به لحظه تولید، کنترل کننده ای اتوماتیک وزن و ضخامت لوله را تحت نظارت داشته و از کیفیت لوله حفاظت می کند.

سیستم اندازه گیری ضخامت لوله از روش غیرمخرب و بر خط التراسونیک

کیفیت در شرکت آب لوله آرا سپاهان یک اصل می باشد. بنابراین برای کنترل لحظه به لحظه آن علاوه بر تجهیزات کنترلی و بازرسی معمول از سیستم پیشرفته اندازه گیری ضخامت از روش التراسونیک به صورت بر خط استفاده می شود. در این سیستم در هر لحظه توسط امواج صوتی، ضخامت، قطر، دوپهنی و تغییرات ضخامت لوله تحت مشاهده بوده در صورت نزدیک شدن به لبه های محدوده مجاز، توسط آلارم های مربوطه آن را به سطح تعریف شده بر می گرداند.

سیستم کنترل کننده قطر لوله

کالیبراتورهای تنظیم شونده ساخت کمپانی CCA آلمان در خطوط شرکت آب لوله آرا سپاهان و قابلیت تنظیم دقیق قطر در محدوده های مجاز را داشته ،تا در رده های فشاری از ۵/۲ تا ۲۵ بار همواره قطرهای مجاز تولید شوند و در اتصال لوله ها از هر روش مرسوم ، بهترین پاسخگویی را داشته و رضایت کاملی برای مجریان، ناظران و گروه نصب و راه اندازی ایجاد نماید.
و از همه مهمتر نیروی متخصص و کارآمد در این شرکت، حضور افرادی با سابقه ۴۰سال در صنعت پلی اتیلن ایران، حضور مشاوران با تجریه و بنام این صنعت و متخصصین با تجربه با تحصیلات عالی و بروز از جمله دلایل موفقیت روز افزون و تفاوت شرکت آب لوله آرا سپاهان با سایر رقبا و همکاران در این صنعت میباشد .

تعریف کنترل کیفیت در شرکت آب لوله آرا سپاهان متفاوت از شنیده هاست. در این شرکت فرایند کنترل کیفیت، کلیه پارامترهای موثر ، از زمان خرید مواد اولیه،انبارش مواد اولیه، تایید مواد اولیه، نظارت بر تولید، بازرسی های اولیه و حین فرآیند، بازرسی نهایی و انجام آزمون های تایید کننده، انبارش محصول، بارگیری و حمل و نقل و پاسخگویی به مشتری در ابتدای خرید و پس از نصب و راه اندازی را تحت نظارت و کنترل دارد.

نیروی انسانی کارازموده با تجربه و تخصص لازم در صنعت پلیمر از دانشگاههای معتبر کشور و همکاری مشاوران با تجربه در این صنعت، واحد کنترل کیفیت شرکت آب لوله آرا سپاهان را به یکی از بهترین سیستم های کنترل کیفیت و آزمایشگاه لوله در سطح کشور تبدیل کرده است.

پس از نیروی انسانی که سرمایه اصلی ما محسوب می شود، مفتخر هستیم به داشتن یکی از مجهزترین و بهترین آزمایشگاههای لوله و اتصالات کشور که تحت نظارت NACI به هیئت همکاران سازمان ملی استاندارد ایران (آزمایشگاه اکرودیته) نائل آمده است.

تجهیزات آزمایشگاهی در شرکت آب لوله آرا سپاهان آرا به نحوی گردآوری شده است که هم اکنون انجام آزمون بروی لوله و اتصالات به شرح ذیل را در دستور کار خود دارد:

 • انجام کلیه آزمون های PVT, AT, BRT, TT بروی مواد اولیه و لوله های پلی اتیلنی تحت استاندارد ملی INSO14427و ISO4427
 • انجام کلیه آزمون های مذکور بروی لوله های پلی اتیلن سبک تحت استاندراد ISIRI 7607 و ISO 4427
 • انجام کلیه آزمون های مذکور بروی لوله های گاز از جنس پلی اتیلن تحت استاندارد ملی ISIRI 11233و EN 1555و IGS
 • انجام آزمون های مذکور بروی اتصالات رزوه ای تحت استاندارد INSO14427 , ISO 14236, ISO4427
 • انجام آزمون های مذکور بروی اتصالات الکتروفیوژن و فابریکیند تحت استاندارد INSO 14427, ISO4427, EN 12201
 • انجام آزمون بروی اورینگ های لاستیکی مورد مصرف در اتصالات رزوه ای تحت استاندارد ها ملی و بین المللی

مدیریت شرکت آب لوله آرا سپاهان در راستای رشد و تعالی سازمانی خود همواره اهتمام به کیفیتی ماندگار داشته است. به همین دلیل تجهیزات منحصر به فرد کاملی گردآوری نموده و توسط متخصصین پلیمر آن را به کار گرفته است.

در این شرکت هم اکنون طول عمر لوله از ترکیب تست های OITو هیدرواستاتیک به نحو مطلوبی صحه گزاری می گردد.

لازم به ذکر است هم اکنون شرکت آب لوله آرا سپاهان دارای ۵خط آزمون هیدرواستاتیک با بالاترین دقت لازم (دستگاه ساخت شرکت IPT آلمان)

و ۱۲ خط آزمون هیدرواستاتیک و ترکیدگی ایرانی، که به صورت ۲۴ ساعت تحت آزمون های ۱۰۰، ۱۶۵ و ۱۰۰۰ ساعته در حال انجام آزمون های BRT و TT می باشند.

مجموعه دستگاه کشش ۵ تن و CNC تهیه نمونه آن در شرکت آب لوله آرا سپاهان که قادر هستند تا این آزمون را بر روی نمونه های لوله تا سایز ۶۳۰ میلیمتر انجام داده و نتاج را ثبت و گزارش نمایند. از جمله قابلتهای منحصر به فرد در این شرکت است .

و در نهایت شرکت آب لوله آرا سپاهان قادر است آزمون های زیر را بروی نمونه های درون سازمانی و برون سازمانی (به عنوان آزمایشگاه همکاراستاندارد ) در اسرع وقت انجام داده و گزارش آن را در اختیار مشتری خود قرار دهد.

 • ابعاد (ضخامت، قطر، دوپهنی ، تغییرات ضخامت)
 • چگالی
 • شاخص جریان مذاب
 • درصد دوده و فیلر
 • پخش و توزیع دوده
 • برگشت حرارتی
 • هیدرواستاتیک(طول عمر)۱۰۰، ۱۶۵ و ۱۰۰۰ ساعته در آب سرد و گرم
 • نحوه ترکیدگی (تست ۶۰ثانیه ای) BURST
 • لهیدگی لوله (مربوط به گاز) Squeeze of
 • مقاومت حرارتی Oit
 • تعیین نوع و ترکیب پلیمر DSC
 • رشد آهسته ترک (آزمون مواد اولیه)SCG
 • رشد سریع ترک(آزمون مواد اولیه) RCP
 • افزایش طول در نقطه پارگی Tensile
 • تهیه نمونه برای آزمون کشش CNC
 • مقاومت در شرایط فیزیکی و شیمیاییی(محیطی) ۱ ساعته و ۱۰۰۰ساعته ESCR
 • درصد ژل Jell Contect
 • بیرون زدگی(آزمون اتصالات) PULL OUT
 • نفوذ به داخل لوله (آزمون اتصالات) binding
 • نشتی در خمش (آزمون اتصالات)
 • ابعاد(مخصوص اورینگ)
 • وضعیت ظاهری(مخصوص اورینگ)
 • مانایی فشار(مخصوص اورینگ)
 • سختی(مخصوص اورینگ) Shore A

شرکت آب لوله آرا سپاهان با عنایت به نظر مشاوران برجسته در حوضه فروش بازاریابی و تامین رضایت مشتریان اقدام به طراحی سیستم رضایت مشتری براساس استاندارد ISO 10002 نموده تا بتواند خروجی های خود را رصد نموده و همواره در راستای تامین این رضایت گام های موثر بردارد.

سرعت عمل، تعامل با مشتری،دریافت سخن مشتری و پاسخگویی و در نهایت رضایتمندی مشتری اولویت های این بخش می باشد.

هم اکنون آب لوله آرا سپاهان با سازمان ها، نهادها و مشتریان مختلفی از جمله….

 • شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور
 • شرکت های آبفا
 • شهرداری ها
 • جهاد کشاورزی و کشاورزان محترم
 • شهرک های صنعتی
 • بازرگانان و تجار در صنعت لوله و اتصالات
 • مصرف کنندگان نهایی
 • صادرکنندگان

همکاری نموده و محصولات خود را عرضه می دارد.

به جرأت ادعا میکنیم در شرکت آب لوله آرا سپاهان پرسنل جزو سرمایه های اصلی هستند و در یک محیط رشد و توسعه به صورت خانواده ای بزرگ مشغول فعالیت هستند.

واحد آموزش در شرکت آب لوله آرا سپاهان فرایندی را اجرا می کند که کلیه پرسنل در طول سال همواره تحت آموزش های ارتقا سطح بوده تا حساسیت آنها نسبت به تاثیر عملکردشان بروی محصول به صورت پیوسته منجر به ثبات کیفیت مطلوب و رضایت مشتری باشد.

قلب تپنده آب لوله آرا سپاهان بخش مطالعات کاربردی آن است. در این شرکت با فراهم اوردن زیرساخت های مناسب نرم افزاری و سخت افزاری و با همت متخصصین آن اقدامات موثری در آموزش، بهینه سازی و توسعه سیستم های کنترلی انجام پذیرفته است.

ایجاد کتابخانه الکترونیکی بسیار قوی از صنعت پلیمر و بخصوص لوله های پلیمری، بررسی سیستم های جدید تولید و توسعه آن از جمله:ورود به حیطه تولید اتصالات الکتروفیوژن، رفع عیوب پیش آمده در تولید از طریق تشکیل حلقه های کیفیت، تحلیل آزمون ها و برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای کاربردی برای مصرف کنندگان این نوع محصولات و مواردی مشابه از جمله اقدامات این واحد می باشد.

همچنین این واحد وظیفه دارد تا در خصوص هرگونه عدم انطباق بالقوه و بالفعل ریشه یابی نموده و به حذف علل ریشه ای آن اقدام نماید.

شرکت آب لوله آرا سپاهان از جمله شرکت های معتبری است که به تعبیر ممیزان خارجی پیا ده سازی سیستم های مدیریت کیفیت در آن به صورت واقعی و کاربردی انجام شده است.

پویایی، رشد و اطمینان از صحت عملکرد فرآیندهای مختلف و به تبع آن موفقیت در تولید بدون وقفه به همراه نامی ماندگار در صنعت لوله و اتصالات پلیمری همگی مرهون همت جمعی در شرکت آب لوله و انجام عملکردهای فرآیندی براساس استاندارد ISO 900:2008 می باشد.

و برای مشتریان ما:

 • سرعت و توان بالا در تولید و ارائه خدمات
 • تحویل به موقع کالا
 • تولید براساس استانداردهای ملی و بین المللی

را به ارمغان آورده است.

شرکت آب لوله آرا سپاهان با اتکاء به خداوند متعال و حضور در عرصه تولید طی دو دهه گذشته نشان داده است که آسودگی خاطر مشتریان محترم برای این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

لذا با افتخار اعلام می دارد :

 • کیفیت کلیه تولیدات این شرکت تحت استانداردهای ملی و بین المللی تعریف شده تضمین می گردد.
 • با اجرای دقیق برنامه زمانبندی شده در تولید و همچنین ایجاد زیر ساخت های مناسب در تامین مواد اولیه ، تحویل به موقع کالا را جزو الزامات خود داشته و در اسرع وقت تحویل کالا را تقبل می نماید.
 • طبق نظر مشتریان اقدام به ارائه گزارش آزمون های انجام شده می نماید.
 • این امکان را فراهم نموده تا در هر زمان که مشتری بخواهد از مراحل تولید، کنترل و بازرسی محصولات خود دیدن فرماید.
 • همواره بروی حمل و بارگیری نظارت کامل نماید تا ضمت سلامت کالای حمل شده کمترین هزینه ها و بالاترین رضایت در حمل و نقل از طرف مشتری بدست آید.
 • ارائه اطلاعات فنی و تشکیل کارگاههای آموزشی در خصوص انتخاب مواد اولیه تا مراحل نصب و راه اندازی و آزمون های مرتبط برای مسئولین فنی در سازمان ها، نهادها و سایر مشتریان را جزو خدمات خود  میداند و در راستای”درست انجام دادن کارهای درست “از آن بهره مند میشود .